Makyaj ve Bakım

Makyaj ve Bakım

KİŞİSEL BAKIMPÜRÜZSÜZ MAKYAJ TEKNIKLERI
Pürüzsüz Makyaj Teknikleri - Trump Blog"Makyaj bir maske değil, bir sanat türü ve daha da önemlisi bir ifade biçimi." sözünüşüphesiz ki pek çok güzellik uzmanından duyduğumuzu söyleyebiliriz. Tabii ki, her birimizin kendi stil ve tercihleri var, bu aşamada kusursuz makyaj teknikleri, doğal ya da ağır olmak üzere kişiye göre şekil alır. Bazı kadınlar doğallıktan hoşlanırken bazıları ise aksine göz alıcı ve dikkat çekici bir makyaj tercihinde bulunabilir. Fakat her ikisi için de pürüzsüz görünüm çok önemli. Keşfedin ve kendinizi kusursuz bir makyajla ifade etmek için aşağıdaki ipuçlarını takip edin.

Makyaj yapmadan önce 3 adımda cildinizi hazırlayın

Işıldayan ve doğal olarak kusursuz ciltlerin anahtarı, cildiniz için şaşırtıcı hazırlıklarla başlar.

- İlk adım: Temizle! Yüzünüzü cilt tipinize uygun bir yüz temizleme jeli ile nazikçe yıkayın gerekirse bu adımda yüz temizleme fırçası kullanabilirsiniz. Yeterince temizledikten sonra ılık su ile durulayın.
- İkinci adım: Canlandır! Cildinizin pH seviyesini dengelemek ve gözeneklerinizi sıkılaştırmak için bir parça pamuk üzerine birkaç damla tonik dökün, yüzünüze uygulayın. Boynunuzu da unutmayın!
- Üçüncü adım: Nemlendir! Makyajınızın harika görünmesi için cildinizi nemlendirmeniz şart. Cilt tipinize uygun kaliteli bir nemlendirici krem, makyajınızın altındaki cildi sağlıklı tutar ve pürüzsüz bir yüzey elde etmenize yardımcı olur.

Pürüzsüz Makyaj Teknikleri - Trump BlogPürüzsüz Makyaj için Doğru Sıra

En iyi sonucu almak için doğru sırayı izlemek önemli. Göz makyajı ile başlamak yaygın bir uygulama, ancak pürüzsüz bir sonuç istiyorsanız tüm hataları kolayca kapatabilmeniz için baz kreminizi, kapatıcınızı, göz ve kaş makyajınızdan önce kullanmak iyi bir fikir. Makyaj, farklıışık altında farklı görünür. Mümkün olduğunca doğal ışıkta uygulama yapmaya çalışın ve cildinizi hazırladıktan sonra, bu sırayı takip edin:

1. Baz krem: İlk ve en önemli adım, yüzünüze astar bir baz krem uygulamak! Bu şekilde gözenekleriniz küçülür ve makyajınızın ömrünü uzar.

2. Fondöten: Kusursuz bir görünüm elde etmek için cilt tonunuza uygun rengi seçin. Doğru rengi bulmak için göğsünüzün tonu ile eşleştirmelisiniz. Elinize bir miktar ürün alın ve fırça veya nemli bir sünger kullanarak yüzünüze uygulayın.

3. Göz Kalemi: İyi bir göz kalemi veya eyeliner kullanarak üst su hattınızı ve alt kirpik çizginin dış köşelerini çizin. Bu aşamada her iki göz sınırlarının simetrik olduğundan emin olmak için dikkatli ve yavaş uygulama yapın.

4. Rimel: Öncelikle kirpiklerinizi kıvırmak için (saç kurutma makinesi ile ısıtarak) bir kirpik kıvırıcı kullanın. Gözlerinizin daha açık ve parlak görünmenizi sağlamak için bir maskara kremi uygulayın. Rimelinizi kökten uca uygulayın.

5. Kaş Kalemi: Kaşlarınızla eşleşen bir kalem veya ürün seçin. Boşluklara küçük "tüyler" yaratmak için kısa vuruşlar yapın.Ürünü kaşlarınızın içine eşit bir şekilde yaymak için bir kaş fırçası kullanın.

6. Allık: Allık cildinize parıltı katar, taze ve sağlıklı görünmesini sağlar. Allığınızı yanak, elmacık kemiklerinize, burun üstü ve kaş altına cazip bir aydınlık vermek için yumuşak bir fırça yardımıyla uygulayabilirsiniz.

7.Ruj: Dudaklarınızı dolgun ve sağlıklı görünüm için iyi bir dudak balsamı ile nemlendirdiğinizden emin olun. Cilt tonunuzu tamamlayan dudak renklerini seçin. Kapsamlı bir görünüm istiyorsanız, dudaklarınızı bir dudak kalemi ile hizalayın ve biraz sıvı ruj veya parlaklık ekleyin.

İşte hepsi bu kadar! Pürüzsüz bir makyajla dışarıya çıkmak için hazırsınız.


Back to Category

Date

26 Kasım 2015

Categories

Makyaj